NaVíkend.cz
Slavnostní otevření třetího zastavení Vonné stezky v Botanické zahradě hl. m. Prahy
Zábava

Slavnostní otevření třetího zastavení Vonné stezky v Botanické zahradě hl. m. Prahy

15.05.2019 | 09:17
Botanická zahrada hl. m. Prahy
Naši předkové věřili, že v období letního slunovratu, kdy se k nám slunce navrací a přináší více světla, tepla a energie, je příroda nabita zvláštní magickou mocí. V předvečer svátku Jana Křtitele (24. června), který časově pohanské tradici odpovídá, sbírali lidé léčivé, aromatické i jinak atraktivní rostliny.

Svatojánskou tradici a oslavy letního slunovratu připomene i letošní zastavení Vonné stezky, která vzniká ve spolupráci s paní Petrou Hlavatou. V sobotu 22. června bude slavnostně otevřena nová expozice magických rostlin, a to formou komentovaného kurátorského provázení od 14.00 a 16.00 hodin. Odhalena bude rovněž umělecká skulptura od měditepce Vojtěcha Jiráska symbolizující Slunce, která se ve večerních hodinách rozsvítí svatojánským ohněm.

Během odpoledne proběhne bohatý zábavný a vzdělávací program pro celou rodinu. Návštěvníci si připraví svatojánský vonný prach či bylinnou čajovou směs, seznámí se s tradičními obyčeji. Děti se mohou těšit na zážitkovou cestu za zlatým kapradím a dílny, kde si vyrobí lampičky – svatojánské broučky. Po setmění na všechny čeká zapálení svatojánského ohně a další překvapení.

Vonná stezka v botanické zahradě prostřednictvím několika zastavení postupně přibližuje fascinující svět aromatických rostlin. Vzdělávací projekt zaměřený na čich odstartovala již v roce 2016 výroba parfému Fata Morgana No. 1. Ten v našem skleníku vznikl, zrál a byl slavnostně pokřtěn v lednu 2018. V červnu loňského roku proběhla akce věnovaná vonným růžím. V dalších letech se můžete těšit i na vonné zastavení věnované vinné révě a vínu nebo biblickým rostlinám.
více o události

Nenalezeno nic

Změňte kritéria pro vyhledávání.