NaVíkend.cz
Putování šternberskou historií 2018
Zábava

Putování šternberskou historií 2018

11.10.2018 | 15:16

Již potřinácté se koncem října hrad Český Šternberk zaplní historickými postavami spjatými s rodem Šternberků. Šternberští zaměstnanci, jejich rodiny a přátelé se převtělí do obyvatel hradu v různých epochách a předvedou vám, že zdejší život umí být náročný i úsměvný a vyžaduje značnou dávku odvahy, empatie, diplomacie a také nadhled a smysl pro humor.

Při prohlídce se tak potkáte třeba s rodiči současného majitele hradu, otce Jiřího Sternberga zastihnete při zařizování knihovny, matku Kunhutu při rozdělování práce pro služebnictvo. Budete také svědky rušného filmovacího dne v roce 1921, kdy se zde natáčel mysteriózní němý film Příchozí z temnot s hvězdami stříbrného plátna jako byla Anny Ondráková či Theodor Pištěk. Podíváte se ale i hlouběji do historie, třeba do roku 1558, kde uvidíte Václava ze Sternberga, kterak píše svému příteli Petru Vokovi z Rožmberka.

Průvodkyně-klíčnice vám ale představí i další šternberské osobnosti, které žily od 15. století do současnosti. Každé Putování je jiné, a tak se i letos můžete těšit na význačné i prosté postavy ze šternberských dějin, se kterými jste se při předchozích ročnících nesetkali.

Na nádvoří vám předvede své kousky kejklíř, otevřeno bude hradní Café, které vám nabídne různé dobroty, a za hradem u hladomorny vybudují svoje ležení dělostřelci z baterie Augusta van der Groeben.

Pro velký zájem o prohlídky doporučujeme všasnou rezervaci.

více o události