NaVíkend.cz
Ostrava Beach Open
Sport

Ostrava Beach Open

15.05.2019 | 08:26
J&T Banka
Na čtyřech soutěžních kurtech se fanouškům představí například aktuální světové jedničky v kategorii mužů (Norové Anders Mol, Christian Sørum) i žen (kanadské hráčky Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová). Chybět ovšem nebudou ani Brazilci Bruno Schmidt, Alison Cerutti, Andre Stein a Evandro Oliveira, nebo Holanďané Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem, kteří mají na svých kontech tituly olympijských šampionů a mistrů světa. Loňský úspěch z Ostravy budou obhajovat španělští volejbalisté Pablo Herrera a Adrián Gavira. O zlepšení loňského 4. místa z ostravského turnaje se pokusí české jedničky David Schweiner s Ondřejem Perušičem.

Také ženská část turnaje bude ozdobena jmény domácích i zahraničních hvězd. Pro Barboru Hermannovou a Markétu Nausch Slukovou je J&T Banka Ostrava Beach Open jedním z vrcholů sezóny. Na písek pod vysokými pecemi se proti letos dominujícím Kanaďankám postaví i brazilské šampiónky Agatha Bednarczuková a Eduarda „Duda“ Santos Lisboaová. Celkově se o trofej turnaje utká 32 mužských a 32 ženských dvojic.
 
Program turnaje
Turnaj odstartuje ve středu 29. května kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek ráno propukne hlavní soutěž, kdy budou dvojice hrát ve skupinách o postup do osmifinále. O víkendu již proběhnou vyřazovací zápasy, které v neděli 2. 6. vyvrcholí finálovými souboji.

Součástí beachvolejbalového svátku bude také Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro děti z dětských domovů.
 
Autorem trofeje minulého ročníku byl Jakub Hájek a letos tomu nebude jinak. Pro první ročník byla trofej inspirována Dolní Oblastí Vítkovic. Byla vyrobena z kovu, na výšku měřila 50 cm a vážila 4,5 kg. Vzhled letošní trofeje je zatím tajemstvím, ale tu minulou si můžete prohlédnout na obrázku.
 
Program turnaje
středa 29. 5. 2019  kvalifikace     
čtvrtek 30. 5. 2019 zápasy ve skupinách
pátek 31. 5. 2019 zápasy ve skupinách a play-off
sobota 1. 6. 2019 osmifinále a čtvrtfinále
neděle 2. 6. 2019 semifinále a finále
více o události

Nenalezeno nic

Změňte kritéria pro vyhledávání.