NaVíkend.cz
Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019 - doprovodný program
Hudba a divadlo

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019 - doprovodný program

11.07.2019 | 08:04
Asociace českých filmových klubů
Hudební program letos odstartují Monkey Business, kteří zahrají zdarma v innogy letním kině na Masarykově náměstí. Koncerty na Míru obstarají Please the Trees, WWW či Dunaj. Příznivce vážné hudby potěší Bennewitzovo kvarteto v kostele sv. Františka Xaverského. 
 
Divadelnímu programu bude dominovat HaDivadlo, které uvede hned dvě hry - Maloměšťáky ve Slováckém divadle a K antropocénu v netradičním prostoru schodů na UMPRUM. Tentokrát se divákům představí HaDivadlo z Brna, se kterým spolupracujeme i v rámci celoročního partnerství v rámci našich filmových klubů. V Divadelním/literárním stanu odehrají svá představení divadelní soubory Continuo, Kampa a Improliga.
 
V rámci výstav si připomeneme společně s ČTK okamžiky sametové revoluce, ve foyer kina Hvězda bude možné zhlédnout plakáty k filmům francouzské nové vlny, Marika Greenová uvede stoletou fotografickou sbírku své rodiny a Hynek Čermák představí své černobílé akty.
 
Diváky čeká i rozmanitý literární program, ve kterém se představí například Jan Svěrák jako překladatel a Miloš Čermák či Luděk Staněk jako standup komici. Proběhne i swingová tančírna nebo slam poetry exhibice.
 
Letní filmová škola myslí také na děti – jejich festivalovým místem bude Dětský/herní stan vedle Slovácké búdy ve Smetanových sadech. Od rána až do večera tady budou probíhat filmové, výtvarné, hudební a pohybové workshopy, pohádky, večerníčky a divadelní představení souborů Koráb, Kampa a Tramtárie. Každý večer se Dětský stan promění v herní zónu pro dospělé, kde se budou konat večery s Chytrým kvízem a vydavatelstvím společenských her Mindok.
více o události