NaVíkend.cz
Kosmický podzim v Planetáriu Praha
Hudba a divadlo

Kosmický podzim v Planetáriu Praha

13.09.2017 | 15:09
Planetárium Praha
Sérii akcí zahájí beseda s názvem Kam se ubírá ruský kosmický výzkum?, která se bude konat dne 19. září od 18 hodin. Besedy se bude účastnit ředitel pro komunikaci ruské agentury Roskosmos Igor Burenkov, bývalý kosmonaut a nynější výkonný ředitel Roskosmosu Sergej Krikaljov. Tématem besedy budou perspektivy ruské kosmonautiky.

Další chystaná akce s názvem Chci letět ke hvězdám se uskuteční dne 26. září od 10:30. Tato beseda je připravena pro žáky, studenty a zájemce o kosmonautiku. Pozvání přijali kosmonauti Alexander Viktorenko, Roman Romaněnko a Dorothy Marie "Dottie" Metcalf-Lindenburger. V ten samý den proběhne od 15 hodin beseda Kosmonautika a její vliv na technické vzdělávání, která je určena především pro učitele fyziky. Besedu povede Dorothy Metcalf-Lindenburger.

Ve dnech 4. - 10. října se pořádá Světový kosmický týden. Při příležitosti této události bude od 4. října ve foyer Planetária k vidění replika družice Sputnik 1. V pražském Planetáriu byly vyroben dva modely, z nichž jeden má prosvětlené klíčové části a umožńuje vidět umístění a velikost jednotlivých systému družice, a druhý, který je rozebíratelný. Prezentace ing. Jana Šifnera nabídne informaci o tom, co předcházelo vypuštění družice či jak to bylo s nosnou raketou.
více o události