NaVíkend.cz
Korejský filmový festival s korejskou kuchyní v Biu Oko
Hudba a divadlo

Korejský filmový festival s korejskou kuchyní v Biu Oko

11.09.2019 | 09:01
Velvyslanectví Korejské republiky v České republice.
Přehlídka korejských filmů se odehraje ve dnech 4. až 6. října v pražském kině Bio Oko. Společným tématem důkladně vybraných filmů bude láska, rodina a jídlo.
Program zahájí mezinárodní fenomén a uznávaný divácký hit minulého roku Extreme Job. Ten vypráví o skupině sympaticky absurdních policistů, kteří se snaží odhalit zločinecký syndikát a v rámci utajení začnou pracovat v restauraci. Postupně však zjišťují, že jsou ve smažení kuřat až nečekaně dobří.

Sobota se ponese v příjemném rodinném klidu s citlivým dramatem Jen můj svět, jemuž vládne absurdní situační komika v podání světové superstar Lee Byung-huna (Sedm Statečných, 2016), který v roli vysloužilého boxera poznává svého odcizeného autistického bratra. Stres z hektického života se vydá na vesnici dobrým jídlem ovládnout mladičká vycházející hvězda Kim Tae-ri, kterou čeští diváci znají z Park Chan-wookovi Komorné. Pro ty, kteří nejraději tráví poklidné víkendy na chatě s recepty z rodinné kuchařky, je tento kouzelný Malý les nejlepší volbou.
 
Neděle představí 15let starou klasiku korejské kinematografie Vzpomínky na lásku. Málokterý korejský film se usídlil v srdcích západních diváků tak jako toto bolestivé drama o lásce mladého dělníka a dědičky stavební společnosti. Ne nadarmo obsazuje vysoké příčky na filmových databázích, cinefilních seznamech a je jedním z prvních snímků, který se novým divákům korejské kinematografie doporučuje. Ačkoliv bude následovat přesun do současné korejské kinematografie s cenami ověnčeným Kolibříkem, jeho nostalgii z pohledu na dospívání mladé dívky v korejských devadesátých letech osobně uvede v Praze režisérka Kim Bora. Ne jinak tomu bylo i na letošním Berlinale, kde si za tento svůj debut odnesla Velkou cenu mezinárodní poroty "Generation 14PLUS".
 
Všechny uvedené filmy a doprovodný program s ochutnávkami korejské kuchyně a tradičních nápojů je zdarma! Doporučujeme svou účast na jednotlivých projekcích registrovat předem. Počet volných vstupů na místě bude omezen.
více o události