NaVíkend.cz
Festival dřeva na Slezskoostravském hradě v Ostravě
Hudba a divadlo

Festival dřeva na Slezskoostravském hradě v Ostravě

13.09.2017 | 11:09
Slezskoostravský hrad
V Ostravě na Festivalu dřeva budou poprvé k vidění ostré závody - souboj nejlepších sportovních dřevorubců ČR, včetně vicemistra světa Martina Komárka, o titul STIHL® TIMBERSPORTS® CZECH SERIES 2017.

Na Festivalu dřeva, který se uskuteční na Slezskoostravském hradě a v jeho okolí, bude čekat návštěvníky, kromě finálového závodů dřevorubců, také velmi bohatý program pro celou rodinu. Starodávný jarmark, zvěřinové hody, poprocková legendární skupina Turbo, cimbálovka Kubalovci a folklorbeatová skupina Docuku.

Akci doprovodí i dřevosochaři, kteří na akci vytvoří sochy a plastiky a historická řemesla: výrobci dřevěných hraček, keramiky a suchých vazeb, košíkáři, dráteníci a prezentace zahradní a lesní techniky.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce, soutěže, tvořivá dílnička, naučná a poznávací expozice Lesů ČR, LS Ostrava „Cesta do lesa“ a lesní pedagogika Vojenských lesů a statků ČR „Učíme se o lese“.

Vstup je tradičně zdarma.
 

Program akce

Pódium Stihl® Timbersports® :
13:00 Mistrovství České republiky Stihl® Timbersports® Cech series 2017. Finále soutěže sportovních dřevorubců světoznámé série Stihl® Timbersports® o titul mistra ČR. Nejlepší sportovní dřevorubci ČR a vicemistr světa Martin Komárek.

17:30 Vyhlášení výsledků závodů MČR

Hudební zóna - hradní nádvoří :
11:30 Cimbálová muzika Kubalovci
14:30 Docuku - folklorbeat z Valašského Meziříčí
16:30 Turbo - česká poprocková legenda
více o události